[A7001] Sznurek Sutasz z wiskozy 3mm czarny (1m)
| Opakowanie: | 1 m (wielokrotność przesyłamy w jednym kawałku) |
| Rozmiar: | 3 mm |
| Kolor: | Czarny (A7001) |
| Materiał: | 100% wiskoza |
| Producent: | PEGA (Czechy) |
| Zastosowanie: | Haft sutaszowy, beading, biżuteria autorska |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Głęboka czerń i jedwabny połysk – sznurek PEGA do haftu sutaszowego
Często zastanawiasz się, jaki sznurek do sutaszu wybrać, aby uzyskać efekt luksusowej, eleganckiej oprawy? Czarny sutasz czeski PEGA to absolutna klasyka, bez której trudno wyobrazić sobie profesjonalne projektowanie biżuterii. Wykonany w 100% ze sztucznego jedwabiu, charakteryzuje się głębokim nasyceniem barwy i szlachetnym blaskiem. Jego mięsisty splot sprawia, że sznurek idealnie układa się pod igłą, tworząc stabilne i równe linie, co jest kluczowe w biżuterii autorskiej typu premium.
Zastosowania i inspiracje – oprawa kamieni półszlachetnych
Czarny sznurek do obszywania kamieni to najbardziej uniwersalna baza, która fantastycznie eksponuje kamienie półszlachetne o każdej barwie – od krwistego korala po mieniący się labradoryt. Dzięki strukturze typu sznurek jednostronny (jodełka), oplatanie kaboszonów staje się czystą przyjemnością, gwarantując nienaganną stabilizację wzoru. W technice beading czarna wiskoza tworzy spektakularne kontrasty ze złotymi koralikami TOHO oraz mieniącymi się kryształkami Fire Polish, nadając Twoim projektom DIY wieczorowego szyku.
Specyfikacja techniczna
| Opakowanie | 1 m (wielokrotność przesyłamy w jednym kawałku) |
| Rozmiar (szerokość) | 3 mm |
| Kolor | Czarny (Kod: A7001) |
| Materiał | 100% wiskoza |
| Producent | PEGA (Czechy) |
| Struktura | Gęsta jodełka (splot jednostronny) |
| Właściwości termiczne | Włókno nie topliwe – wymaga zabezpieczenia igłą lub klejem |
Dlaczego warto pracować z czarną wiskozą PEGA?
✓ Pytanie o trwałość: Jak usztywnić kolczyki sutasz? Wybierając sznurek o równym splocie z wiskozy, już na starcie zyskujesz lepszą sztywność pracy niż przy użyciu poliestru. Aby dodatkowo wzmocnić haft sutaszowy, pracuj z profesjonalnymi igłami Pony oraz mocnymi nićmi Toho One-G.
✓ Plastyczny materiał: Sznurek PEGA jest niezwykle podatny na formowanie precyzyjnych "ślimaków" i zawijasów, co sprawia, że technika haftu ręcznego staje się płynna i efektywna.
✓ Elegancja i blask: Czarny biżuteria soutache wykonana z tego sznurka posiada jedwabny połysk, który nie matowieje z czasem, zachowując swój luksusowy wygląd.
Pielęgnacja i technika pracy
Wskazówka: Przed rozpoczęciem szycia możesz przeprasować sznurek letnim żelazkiem (bez pary), aby idealnie wyprostować włókna i podkreślić gęstą jodełkę splotu.
Zalecenia: Gotowe wyroby chroń przed wilgocią, perfumami i silną chemią. Do odświeżania powierzchni używaj wyłącznie suchej, miękkiej ściereczki. Pamiętaj, aby wykończyć tył biżuterii sutaszowej przez podszycie go profesjonalnym filcem, ponieważ końcówki wiskozy nie ulegają stopieniu.
Twórz profesjonalnie z ArtFan!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.