TOHO Round 11/0 Silver-Lined Grass Green (10g)
| Opakowanie: | 10g (+/- 1g) - około 1000 szt. |
| Rozmiar: | 2,2 mm |
| Średnica otworu: | 0,8 mm |
| Kształt: | Okrągły |
| Kolor: | Zieleń trawy ze srebrnym środkiem |
| Nr Koloru TOHO™: | TR-11-27B |
| Materiał: | Szkło |
| Zastosowanie: | Haft sutasz, oploty kaboszonów, ścieg peyote |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Wiosenna Precyzja – Koraliki TOHO 11/0 Silver-Lined Grass Green
Koraliki TOHO Round 11/0 w soczystym odcieniu Silver-Lined Grass Green to esencja profesjonalnego beadingu zamknięta w miniaturowej formie. Te japońskie, drobne koraliki szklane o średnicy zaledwie 2,2 mm charakteryzują się żywą, trawiastą zielenią, która została wzmocniona lustrzanym, srebrnym rdzeniem. Dzięki temu koraliki intensywnie chwytają światło, dając efekt "iskrzących pikseli" w gotowym wzorze. To perfekcyjnie kalibrowany półfabrykat, bez którego trudno wyobrazić sobie zaawansowany haft koralikowy, precyzyjne oploty czy misterną biżuterię sutaszową.
Ciekawostka o produkcie i inspiracje projektowe
Czy wiesz, że... rozmiar 11/0 to najczęściej wybierany przez projektantów format koralików na świecie? Ich proporcje są na tyle małe, by pozwalać na "malowanie szkłem" bardzo szczegółowych wzorów, a jednocześnie na tyle wygodne, by praca z nimi nie nadwyrężała wzroku. Srebrny środek w kolorze Grass Green dodaje kompozycjom florystycznym niesamowitej głębi i trójwymiarowości.
Kluczem do mistrzowskich splotów jest doskonała regularność kształtu, z której słyną japońskie seed beads. Mimo filigranowych gabarytów (2,2 mm), koralik posiada powiększony otwór o średnicy 0,8 mm. Pozwala to na kilkukrotne przeprowadzenie cienkiej, wytrzymałej nici One-G lub profesjonalnej żyłki z włókien węglowych. To absolutnie niezbędny materiał do budowania sztywnych, koralikowych ramek wokół kamieni naturalnych.
Cechy produktu
| Opakowanie | 10g (+/- 1g) - około 1000 szt. |
| Rozmiar | 2,2 mm |
| Średnica otworu | 0,8 mm |
| Kształt | Okrągły |
| Kolor | Zieleń trawy ze srebrnym środkiem |
| Nr Koloru TOHO™ | TR-11-27B |
| Materiał | Szkło |
Zastosowanie – daj się zainspirować!
✓ Oploty (Bezels): Połącz rozmiar 11/0 z jeszcze drobniejszymi koralikami 15/0, aby zacisnąć idealnie równą "ramkę" wokół płaskiego kaboszonu.
✓ Haft Sutasz (Soutache): Ten drobny rozmiar idealnie chowa się w rowkach między jedwabnymi tasiemkami sutaszowymi, nadając biżuterii lśniący, zielony akcent.
✓ Ażurowe naszyjniki RAW: Wykorzystaj ścieg Right Angle Weave, by stworzyć koronkową, elastyczną strukturę, która dzięki srebrnemu wykończeniu ożyje na dekolcie.
Pielęgnacja i wskazówka warsztatowa
- Cechy szkła kalibrowanego: W zależności od kąta patrzenia i światła, srebrny środek przebijający przez zielone szkło może delikatnie zmieniać nasycenie barwy.
- Wskazówka warsztatowa: Do pracy z rozmiarem 11/0 konieczne są cienkie narzędzia. Zdecydowanie zalecamy użycie profesjonalnych igieł do beadingu w rozmiarze 11 lub 12. Gwarantują one, że nie zaklinujesz ucha igły w koraliku przy wielokrotnym przewlekaniu nitki.
- Pielęgnacja: Wewnętrzne posrebrzenie "Silver-Lined" nie lubi wilgoci i silnych perfum. Staraj się zdejmować swoją ręcznie robioną biżuterię przed kąpielą.
Dodaj kroplę wiosennej zieleni do swoich precyzyjnych projektów z ArtFan!
Dane techniczne
| Rozmiar | 11/0 - 2.2mm |
| Kształt | Kulka |
| Kolor | Zielony |
| Wykończenie | Silver-Lined |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.