Nici S-Lon Tex210 nylonowe do koralików NEUTRAL 0.5mm (mix-36m)
| Opakowanie: | Zestaw 4 kolorów po 9.14 m |
| Długość całkowita: | Około 36 metrów |
| Grubość: | Tex210 - około 0.5 mm |
| Materiał: | Nylon skręcany trójwarstwowy |
| Kolorystyka: | Neutral beże, brązy i szarości |
| Zastosowanie: | Mikro makrama, kumihimo, nawlekanie kamieni 6, 8mm, Toho 8/0, 6/0 |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
S-Lon Mix Neutral – profesjonalne nici nylonowe do mikro makramy i kumihimo
Tworzenie trwałych i estetycznych projektów biżuteryjnych wymaga nośników o wysokiej wytrzymałości na zerwanie oraz stabilnym splocie. Nici nylonowe S-Lon o grubości Tex210 to trójwarstwowe, skręcane włókna, które charakteryzują się wyjątkową gładkością i odpornością na przecieranie. Zestaw Neutral zawiera starannie dobraną paletę barw ziemi, obejmującą odcienie beżu, szarości i brązu. Dzięki możliwości precyzyjnego przypalania końcówek, praca z tym materiałem jest czysta, a supełki pozostają zabezpieczone przed rozwiązaniem. To niezastąpione elementy do biżuterii Handmade, które idealnie wpisują się w projekty o charakterze naturalnym oraz modern boho.
Jak dobrać odpowiedni nośnik do projektów z kamieni naturalnych oraz grubszego szkła?
Nici o średnicy 0.5 mm to optymalny wybór przy pracy z koralikami o średnicy otworu przekraczającej 0.8 mm. Ich gęsty splot pozwala na tworzenie dekoracyjnych węzłów, które są fundamentem techniki mikro makramy.
Kiedy planujesz nawlekać cięższe kamienie naturalne w formie kul, nici S-Lon zapewnią im odpowiednie podparcie i elastyczność sznura. W technice kumihimo, gdzie struktura splotu jest mocno eksponowana, warto wykorzystać dedykowane dyski do kumihimo, które pomogą zachować równomierny naciąg włókien. Jeśli Twoje projekty bazują na większych koralikach japońskich, wybierz koraliki Toho 8/0, które swobodnie przechodzą przez tę grubość nici. Rzetelne dopasowanie wszystkich komponentów warsztatowych to gwarancja trwałości gotowej ozdoby.
Cechy produktu
| Opakowanie | Zestaw 4 kolorów po 9.14 m, w sumie około 36 metrów |
| Zestaw kolorystyczny | Neutral - 4 barwy ziemi |
| Grubość nici | Tex210 - około 0.5 mm |
| Budowa | Trójwarstwowy nylon skręcany |
| Właściwości | Możliwość topienia końcówek, wysoka wytrzymałość |
| Producent | BeadSmith USA |
Zastosowanie – daj się zainspirować!
✓ Mikro makrama: Twórz koronkowe bransoletki i naszyjniki, wykorzystując neutralne kolory do budowania bazy pod naturalne minerały.
✓ Kumihimo: Wyplataj gęste i trwałe sznury na dysku, łącząc wszystkie cztery odcienie zestawu w jednym projekcie.
✓ Nawlekanie z supełkowaniem: Wykorzystaj nici do tradycyjnego nawlekania korali z supełkami między elementami, co zabezpieczy je przed ocieraniem.
Pielęgnacja i wskazówka warsztatowa
- Matematyka jubilerska: Opakowanie zawiera łącznie około 36 metrów nici rozdzielonych na cztery mniejsze szpulki. Taka ilość materiału pozwala na wykonanie od pięciu do siedmiu standardowych bransoletek plecionych techniką makramy lub stworzenie trzech rozbudowanych sznurów kumihimo o długości około 45 centymetrów każdy.
- Wskazówka warsztatowa: Podczas pracy z niciami S-Lon o grubości 0.5 mm, warto użyć zapalniczki gazowej do precyzyjnego zakończenia projektu. Po odcięciu nadmiaru nici, delikatnie zbliż płomień do końcówki, aż nylon zacznie się topić, a następnie dociśnij powstałą kuleczkę do splotu. Zabezpieczy to biżuterię przed rozwarstwianiem i zapewni profesjonalny wygląd zakończeń.
- Pielęgnacja: Nylon jest materiałem odpornym na wilgoć, jednak barwniki mogą reagować na silne promieniowanie słoneczne oraz agresywne środki chemiczne. Aby barwy ziemi zachowały swój nasycony odcień, przechowuj szpulki w miejscu zacienionym. Gotową biżuterię należy czyścić wyłącznie letnią wodą z dodatkiem delikatnego mydła, unikając tarcia o szorstkie powierzchnie.
Projektuj trwałe i estetyczne projekty z profesjonalnymi niciami od ArtFan.pl!
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.