Koraliki TOHO Round 11/0 Silver-Lined Frosted Smoky Topaz (10g)
| Opakowanie: | 10g +/- 1g około 1000 sztuk |
| Rozmiar: | 11/0 - 2.2 mm |
| Średnica otworu: | 0.8 mm |
| Kod koloru TOHO™: | TR-11-34F |
| Materiał: | Szkło japońskie |
| Kształt: | Okrągłe koraliki - Round |
| Kolor: | Silver-Lined Frosted Smoky Topaz - Matowy przydymiony brąz ze srebrnym rdzeniem |
| Zastosowanie: | Tkane bransolety, sznury szydełkowe, haft koralikowy, oplatanie baz |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Toho Round 11/0 Silver-Lined Frosted Smoky Topaz – matowa elegancja z wewnętrznym, srebrzystym blaskiem
Tworzenie wyrafinowanych kompozycji staje się czystą przyjemnością, gdy pracujesz na materiałach o idealnej powtarzalności. Okrągłe koraliki japońskie Toho w uniwersalnym rozmiarze 11/0 o średnicy 2.2 mm to sprawdzony wybór ułatwiający naukę podstaw i gwarantujący świetne efekty w projektach zaawansowanych. Wariant Silver-Lined Frosted Smoky Topaz to mistrzowskie połączenie chłodnego, przydymionego brązu o matowej powierzchni oraz lśniącego, powlekanego srebrem wnętrza. Szronione szkło miękko rozprasza światło, a metaliczny rdzeń dodaje mu niesamowitej, trójwymiarowej głębi. To unikalne elementy do biżuterii Handmade, które wprowadzają do splotów nutę tajemniczości i stanowią doskonały kontrast dla gładkich minerałów.
Jak nadać plecionym bransoletkom szlachetny, surowy wygląd bez rezygnowania z subtelnego iskrzenia?
Koraliki ze zmatowioną powłoką i srebrnym rdzeniem to fantastyczny kompromis dla ceniących elegancję. Szronione szkło uspokaja projekt, a metaliczne wnętrze delikatnie odbija światło przy każdym ruchu nadgarstka.
Dla osób początkujących świetnym startem będą gładkie pasy, do których utkania warto wykorzystać wygodne krosna do biżuterii. Znacznie przyspieszają one pracę i pozwalają na błyskawiczne budowanie geometrycznych wzorów. Odcień Smoky Topaz fenomenalnie odnajdzie się także w technice sutasz, tworząc spójne ramy dla ciemnych kamieni naturalnych. Użyj do nich mocnych nici Nymo, dopasowując ich barwę do tonacji japońskiego szkła.
Cechy produktu
| Opakowanie | 10g +/- 1g około 1000 sztuk |
| Rozmiar koralika | 2.2 mm rozmiar 11/0 |
| Średnica otworu | 0.8 mm |
| Kolorystyka | Silver-Lined Frosted Smoky Topaz - Matowy, dymny brąz z błyszczącym środkiem |
| Materiał | Oryginalne szkło japońskie |
Zastosowanie – daj się zainspirować!
✓ Sznury szydełkowe: Wyplataj długie, matowe liny koralikowe, które dzięki przydymionej barwie staną się wspaniałą bazą pod jesienne stylizacje i swetry.
✓ Przestrzenny haft koralikowy: Obszywaj gładkie minerały z tygrysiego oka lub opalu, budując wokół nich równe, geometryczne ramki w ściegu peyote.
✓ Oplatanie drewnianych baz: Stosuj równiutkie szkło do ścisłego wyplatania koralikowych koszulek na drewniane kulki, tworząc oryginalne detale do naszyjników.
Pielęgnacja i wskazówka warsztatowa
- Matematyka jubilerska: Porcja o wadze 10 gramów to znakomity materiał treningowy skrywający około 1000 szklanych koralików. Taka objętość swobodnie wystarczy na wyplecenie szerokiego, geometrycznego paska na krośnie lub wyszydełkowanie cienkiego sznura koralikowego o długości osiemnastu centymetrów, przy obwodzie liczonym na pięć sztuk w rzędzie.
- Wskazówka warsztatowa korekta splotu: Prześwit wewnętrzny mierzący 0.8 mm to rewelacyjny parametr, który wybacza błędy uczącym się nowych ściegów. Pozwala na gładkie i wielokrotne przeprowadzenie igły z nicią w tym samym koraliku bez ryzyka jego pęknięcia. Do misternych prac w technice peyote czy herringbone zawsze dobieraj bardzo giętkie igły do beadingu, które ułatwią omijanie zakrętów w ciasnym hafcie.
- Pielęgnacja matowej powierzchni: Wykończenie Frosted posiada mikroporowatą strukturę, która w połączeniu ze srebrzonym rdzeniem Silver-Lined wymaga nieco uwagi. Aby Twoja biżuteria minimalistyczna nie straciła satynowego uroku i metalicznego blasku we wnętrzu szkła, nakładaj kremy do rąk na długo przed ubraniem ozdób i chroń je przed wilgocią. Czyść sploty wyłącznie na sucho, przecierając je delikatnie bawełnianą szmatką.
Rozwijaj swój warsztat i twórz zniewalające sploty z matowym szkłem Toho od ArtFan.pl!
Dane techniczne
| Rozmiar | 11/0 - 2.2mm |
| Kształt | Kulka |
| Kolor | Brązowy |
| Wykończenie | Silver-Lined Frosted |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.