S-Lon nici nylonowe 0.5mm Tex210 Black (szpulka-70m)
| Opakowanie: | 1 szpulka (70 metrów) |
| Grubość: | Tex210 (ok. 0.5 mm) |
| Kolor: | Black (Głęboka Czerń) |
| Materiał: | Wysokiej jakości 3-warstwowy nylon |
| Producent: | USA (dla BeadSmith) |
| Zastosowanie: | Kumihimo, mikro makrama, nawlekanie i supełkowanie |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Niezawodna nić nylonowa S-Lon BeadSmith 0.5mm – Idealna do makramy i Kumihimo
Poznaj jeden z najbardziej cenionych materiałów w świecie biżuterii handmade! Oryginalne nici S-Lon (Super-Lon) to innowacyjny produkt wyprodukowany w USA dla marki BeadSmith. Wykonane z wytrzymałego, trzywarstwowego i skręcanego nylonu, oferują niesamowitą moc i elastyczność. Grubość Tex210, odpowiadająca około 0.5 mm, czyni je niezwykle uniwersalnymi – to doskonały wybór zarówno do precyzyjnego wyplatania, jak i trwałego nawlekania różnorodnych półfabrykatów. Odcień Black to klasyczna, głęboka czerń, która jest absolutną podstawą w każdej pracowni – niezastąpiona przy tworzeniu biżuterii męskiej, minimalistycznej oraz kontrastowych wzorów.
Dlaczego nici S-Lon to absolutny "Must-Have"?
W przeciwieństwie do zwykłych żyłek czy nici bawełnianych, nylonowe nici S-Lon cechują się wyjątkową odpornością na przecieranie i zerwanie. Ich skręcana struktura sprawia, że łatwo formują równe i zwarte węzły, które nie rozwiązują się podczas noszenia. Dodatkowo są wystarczająco plastyczne i gładkie, by bez problemu przechodzić przez otwory w koralikach. To idealny nośnik, jeśli chcesz, aby Twoje bransoletki i naszyjniki zachowały profesjonalny wygląd i wytrzymałość przez wiele lat.
Cechy produktu
| Opakowanie | 1 szpulka zawierająca 70 metrów nici |
| Grubość | Rozmiar Tex210, czyli około 0.5 mm |
| Kolor | Black (Głęboka Czerń) |
| Materiał | Wysokiej jakości 3-warstwowy nylon |
| Pochodzenie | USA (dla BeadSmith) |
Inspiracje: Do czego najlepiej używać nici S-Lon 0.5mm?
✓ Sploty Kumihimo i Mikro Makrama: Z uwagi na mocny i zwarty, niespłaszczający się splot oraz gładkość materiału, czarny S-Lon 0.5mm jest najczęściej wybieraną nicią do precyzyjnych japońskich warkoczy Kumihimo (idealnie współpracuje z dyskami do Kumihimo), a także do ciasno tkanej mikro makramy.
✓ Półfabrykaty i koraliki: Nić jest bardzo gładka i świetnie współpracuje z koralikami, których otwór ma średnicę od 0.8 mm. Z powodzeniem nawleczesz na nią koraliki szklane, drewniane i akrylowe o średnicy 6 mm, 8 mm i większe.
✓ Supełkowanie i Nawlekanie: To doskonały wybór do tworzenia klasycznych węzłów pomiędzy kamieniami naturalnymi, które chronią cenne koraliki przed obijaniem się o siebie, a także do nawlekania cięższych wisiorków i zawieszek (zwłaszcza w biżuterii męskiej i uniseks).
✓ Szydełkowanie: Idealna również jako elastyczna i gładka osnowa w zaawansowanych technikach, takich jak szydełkowanie grubszych sznurów koralikowych.
Pielęgnacja i wykończenie
- Zakańczanie prac: Podobnie jak sznurki poliestrowe, końcówki nylonowych nici S-Lon można elegancko zabezpieczyć. Odetnij nadmiar nici i delikatnie stop końcówkę profesjonalnym narzędziem, np. przypalaczem Thread Zap II, który stworzy trwałą i niewidoczną "zatyczkę" węzła.
Postaw na profesjonalną jakość z nićmi BeadSmith S-Lon i twórz biżuterię na lata! ✨
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.