Koraliki TOHO Round 15/0 Ceylon Gladiola (5g)
| Opakowanie: | 5g +/- 0.5g około 1200 sztuk |
| Rozmiar: | 15/0 - 1.5 mm |
| Średnica otworu: | 0.6 mm |
| Kod koloru TOHO™: | TR-15-922 |
| Materiał: | Szkło japońskie |
| Kolor: | Ceylon Gladiola - Perłowy fiolet |
| Zastosowanie: | Zamykanie oplotów, drobne pikotki, mikro-beading |
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Toho Round 15/0 Ceylon Gladiola TR-15-922 – japoński mikrokoralik do zadań specjalnych
Zegarmistrzowska precyzja w świecie biżuterii zaczyna się tam, gdzie kończą się standardowe rozmiary. Japońskie koraliki Toho Round 15/0 o średnicy zaledwie 1.5 mm to materiał niezbędny do tworzenia najbardziej zaawansowanych detali. Odcień Ceylon Gladiola zachwyca delikatnym, chłodnym kolorem liliowego fioletu, który został uszlachetniony perłową powłoką o wysokim połysku. To właśnie ta subtelna, wrzosowa świetlistość sprawia, że koraliki te są idealnym wyborem do eleganckiego wykończenia biżuterii Handmade. Bezbłędna powtarzalność kształtu szkła gwarantuje, że nawet najdrobniejszy ścieg będzie wyglądał profesjonalnie i estetycznie.
Jak uzyskać idealnie ściągniętą i stabilną ramkę wokół kaboszonu?
Zastanawiasz się, dlaczego Twoje oploty wokół kamieni nie zawsze są wystarczająco sztywne? Sekret tkwi w zastosowaniu mikroskopijnego rozmiaru 15/0 jako ostatniego, zamykającego rzędu plecionki.
Kiedy obszywasz kaboszony z minerałów, wykonaj główną część ramki koralikami o rozmiar większymi, a następnie przejdź do zamykania oplotu koralikami Toho 15/0. Dzięki mniejszej średnicy koraliki te naturalnie ściągają brzegi do środka, trwale blokując kamień na miejscu. Aby praca była czystą przyjemnością, wykorzystaj bardzo cienkie i giętkie igły do beadingu w rozmiarze 12 lub 13. Prowadź igłę stosując dedykowane nici Nymo o wysokiej wytrzymałości na tarcie, co pozwoli Ci na kilkukrotne przejście przez ten sam mikrokoralik bez obaw o jego uszkodzenie. Precyzyjne narzędzia to fundament perfekcyjnego finiszu.
Cechy produktu
| Opakowanie | 5g +/- 0.5g około 1200 sztuk |
| Średnica koralika | 1.5 mm rozmiar 15/0 |
| Średnica otworu | 0.6 mm |
| Kolor | Ceylon Gladiola - Perłowy fiolet |
| Materiał | Najwyższej jakości szkło japońskie |
Zastosowanie – daj się zainspirować!
✓ Zamykanie oplotów: Stosuj drobne 15/0 jako ostatnie rzędy w technice peyote bezeling, aby uzyskać stabilną i estetyczną ramkę wokół kaboszonów.
✓ Ażurowe detale: Wykorzystaj liliowy kolor do budowania filigranowych koronek i pikotek wykańczających brzegi kolczyków sutaszowych.
✓ Haft mikrokoralikowy: Wypełniaj najdrobniejsze przestrzenie między większymi elementami, tworząc płynne przejścia barwne i bogate tekstury.
Pielęgnacja i wskazówka warsztatowa
- Matematyka warsztatowa: Opakowanie 5 gramów to około 1200 sztuk mikrokoralików. Taka ilość jest niezwykle wydajna i pozwala na wykończenie krawędzi wielu projektów lub stworzenie kilkunastu precyzyjnych oplotów na średniej wielkości kamienie.
- Wskazówka warsztatowa igły: Ze względu na mikroskopijny otwór 0.6 mm, praca z koralikami 15/0 wymaga cierpliwości i odpowiednich narzędzi. Aby zachować płynność splotu, bezwzględnie dobieraj najcieńsze igły rozmiar 12, 13 lub nawet 15. Pozwoli to na swobodne przechodzenie nici przez ten sam koralik kilka razy, co jest kluczowe przy technice haftu i zamykaniu oplotów. Odpowiednio cienka igła minimalizuje ryzyko zaklinowania się i pęknięcia japońskiego szkła.
- Pielęgnacja efektu Ceylon: Liliowy odcień z perłową powłoką Ceylon to wyjątkowo wdzięczny materiał, który pięknie rozświetla biżuterię. Aby wrzosowy, perłowy blask nie ulegał matowieniu, unikaj bezpośredniego kontaktu biżuterii z agresywną chemią kosmetyczną oraz perfumami na bazie alkoholu. Gotowe plecionki najlepiej przecierać suchą i miękką ściereczką, co skutecznie usunie kurz i pot bez uszkadzania delikatnej warstwy zewnętrznej.
Odkryj nowy poziom precyzji ze szkłem japońskim Toho z ArtFan.pl!
Dane techniczne
| Rozmiar | 15/0 - 1.5mm |
| Kształt | Kulka |
| Kolor | Fioletowy |
| Wykończenie | Ceylon |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Opinie pochodzą tyko od zalogowanych klientów, ale nie weryfikujemy, czy kupili dany produkt.